Celem Towarzystwa jest troska o jakość warunków życia dziecka, jego wielostronny rozwój, zdrowie, bezpieczeństwo, podmiotowość i godność, a w szczególności:

1) TWORZENIE SPOŁECZNEGO RUCHU NA RZECZ POMOCY DZIECIOM,
2) PRZECIWDZIAŁANIE ZAGROŻENIOM ZDROWOTNYM I EKOLOGICZNYM; UPOWSZECHNIANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA, KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU, ZACHOWAŃ PROEKOLOGICZNYCH,
3) OCHRONA DZIECI PRZED PATOLOGIĄ SPOŁECZNĄ, PRZEMOCĄ, ZŁYM TRAKTOWANIEM, BEZPRAWNYM WYKORZYSTYWANIEM PRACY DZIECI, DYSKRYMINACJĄ I INNYMI FORMAMI WYKORZYSTYWANIA I KRZYWDZENIA ORAZ POMOC DZIECIOM - OFIAROM WYPADKÓW LOSOWYCH, KOMUNIKACYJNYCH I PRZESTĘPSTW,
4) UPOWSZECHNIANIE PRORODZINNEGO, ŚRODOWISKOWEGO MODELU OPIEKI; ZAPOBIEGANIE WYCHOWYWANIU SIĘ DZIECKA POZA RODZINĄ; PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO POPRAWY POZARODZINNEJ (INSTYTUCJONALNEJ) OPIEKI NAD DZIECKIEM, ŁAGODZENIE SKUTKÓW UBÓSTWA RODZIN WYCHOWUJĄCYCH DZIECI,
5) UPOWSZECHNIANIE I OCHRONA PRAW CZŁOWIEKA, SWOBÓD OBYWATELSKICH; UPOWSZECHNIANIE SAMORZĄDNOŚCI, SAMOOBSŁUGI, SAMOPOMOCY I WYCHOWANIA OBYWATELSKIEGO DZIECI.

Cały statut TPD, jest dostępny w załączniku.

Załączniki do pobrania:
FileDescriptionZałacznikiFile sizeCreated
Download this file (Statut TPD.pdf)Statut TPD.pdfStatut Towarzystwa Przyjaciół Dzieci 6449 kB2014-06-20 11:43

Środowiskowe Ognisko Integracyjne - placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w wieku od 6-16 lat.

Otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 12-15

W okresie ferii i wakacji szkolnych placówka jest otwarta od poniedziałku do piątku od 10-15.

Udzielamy wsparcia w rozwiązywaniu problemów osobistych i rówieśniczych

Pomagamy w nauce szkolnej

Organizujemy konkursy,wycieczki

Praca z dziećmi to - radość, odpowiedzialność, empatia, umiejętność, której przewodzi  myśl Ludwika Pasteura:

 "KIEDY PATRZĘ NA DZIECKO,OGARNIAJĄ MNIE DWA UCZUCIA,CZUŁOŚĆ DO TEGO,KIM ONO JEST, I SZACUNEK DO TEGO, KIM MOŻE ZOSTAĆ W PRZYSZŁOŚCI

 ♦♦♦


 

Dzień Mamy

 


 

 Spotkanie Bożonarodzeniowe w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci

18 grudnia 2014 roku w Środowiskowym Ognisku Integracyjnym odbyło się spotkanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci: Wiktoria, Bartek, Ariel, Julka , Oliwka, Dawid, Mateusz, Daria i Agnieszka dzieliły się opłatkiem wraz z wolontariuszami. Nie zabrakło również paczek pełnych słodyczy.

 


 

Konkurs "Zapobieganie Pożarom"


Ariel Kozak ze Środowiskowego Ogniska Integracyjnego prowadzonego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Połczynie-Zdroju uczestniczył w konkursie "Zapobieganie Pożarom". Za wykonaną prace plastyczną otrzymał nagrodę w postaci plecaka i dyplomu. Serdecznie gratulujemy!!!

 


Laureaci konkursu "Zachowaj Trzeźwy Umysł"


Miło Nam poinformować, iż dzieci uczęszczające do Środowiskowego Ogniska Integracyjnego zostały nagrodzone w Kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" 2014.

Mateusz Cichosz- konkurs ulotkowy,

Agnieszka Gryzel - konkurs plastyczno-literacki,

Julia Nowak - konkurs plastyczno-literacki,

Wiktoria Zochniak- konkurs plastyczno-literacki.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 


 


Podziel Się Posiłkiem 3-4.10.2014

Potrafimy i lubimy pomagać a więc i w tym roku udowodnimy, że dzielenie jest proste. Wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności "Podziel się Posiłkiem", która odbyła się 3 i 4 października 2014 roku. Wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Połczynie-Zdroju zbiórkę rozpoczęli 3 października od godziny 14:00 w wybranych sklepach:"Supermarket ""Sano""", "Biedronka", "NETTO", "POLOmarket", Sklep spożywczy-HIT M. Zachoszcz.

      Serdecznie dziękujemy Darczyńcom. Zebrane produkty zostały przekazane najbardziej potrzebującym dzieciom. Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom uczniom Szkoły Podstawowej w Połczynie-Zdroju, uczniom Publicznego Gimnazjum w Połczynie-Zdroju oraz członkom Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Na terenie Połczyna-Zdroju pracowało 39 wolontariuszy. Udało Nam się zebrać 862,94 kg żywności.

Najmłodsze wolontariuszki i wolontariusze: Daria Berent, Oliwia Ocetek, Agnieszka Gryzel, Dawid Czerniak.

 


 

Forum Inicjatyw Pozarządowych Województwa Zachodniopomorskiego

 W dniach 27-28.06.2014 roku przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Połczynie-Zdroju, uczestniczył w Forum Inicjatyw Pozarządowych Województwa Zachodniopomorskiego. Forum było spotkaniem stu działaczy społecznych z naszego województwa, którzy wspólnie z ekspertami wypracowały materiał będący podstawą ogólnopolskiej strategii rozwoju sektora pozarządowego. Forum to także warsztaty, prelekcje oraz co najważniejsze okazja do wymiany doświadczeń.

 


 

Dni Połczyna-Zdroju 25-27.07.2014

 


 


I Połczyńskie wędrówki piesze łączą pokolenia.

Miło nam poinformować, iż Środowiskowe Ognisko Integracyjne TPD w Połczynie-Zdroju uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji "Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna", organizowanej przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajobrazowe. Dnia 20 września o godzinie 10:00 liczną grupą wyruszyliśmy spod siedziby TPD pod hasłem " I Połczyńskie wędrówki piesze łączą pokolenia". W akcji wzięły udział dzieci, młodzież i seniorzy. Wspólnie udało nam się pokazać, że turystyka jest dla wszystkich i wspaniale łączy pokolenia. Podczas wędrówki Pan przewodnik wspaniale opowiadał o historii i zabytkach naszego miasta. Nie zabrakło również upominków oraz poczęstunku w pizzerii Pinokio. Wszystkim Uczestnikom marszu serdecznie dziękujemy!


 

                                        Piknik rodzinny w Krzecku


Dnia 17 maja 2014 roku Zarząd Powiatu Świdwińskiego zaprosił Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Połczynie-Zdroju na Piknik rodzinny z okazji otwarcia ścieżki edukacji ekologicznej w zabytkowym parku w Krzecku. Zaproszenie przyjeliśmy z radością. Dzieci były szczęśliwe, że mogą uczestniczyć w imprezie wraz z rodzicami.


 

Wakacje, wakacje a nasza grupa wciąż razem


W parku z p. Eweliną

Na basenie w Gryfie jak tu przyjemnie... dotacja PFRON

Dziś 24 lipca idziemy złożyć życzenia.

 

Smaczne faworki od p. Eweliny.

Ciastka też są pyszne Dawid prosi o dokładkę.

Dziękujemy za plac zabaw...

Czekaja na prezenty; Daria Oliwka, Szymon, Artur, Tomek, Mateusz, Michał...

Laureaci Konkursu Plastycznego z nagrodami- Oliwka, Ania, Bartek, Mateusz,

Szczecin - wystawa prac plastycznych...

Praca dzieci ze Środowiskowego Ogniska Integracyjnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Połczyna-Zdroju

Gratulacje dla Mateusza, Oliwki, Ani i Bartka 

Wojewódzki konkurs "Zapobiegajmy Pożarom" Laureaci z nagrodami i Organizatorzy. W pierwszym rzędzie Bartek, Mateusz, Ania i Oliwka.

Przyjaciel Dzieci -Komendant Policji w Połczynie-Zdroju

Nasi Przyjaciele "Radość bez granic 2013" - Połczyn-Zdrój

Wystawa prac dzieci uczęszczających do Środowiskowego Ogniska Integracyjnego TPD w Połczynie-Zdroju

Wystawa  prac dzieci uczęszczających do Środowiskowego Ogniska Integracyjnego TPD w Połczynie-Zdroju

Dzień Matki w Środowiskowym Ognisku Integracyjnym TPD w Połczynie-Zdroju

Witamy p. Pawła Drzewieckiego - Dyrektora PCPR

Spotkanie przy choince...

Michał, Staś, Oliwka, Ania, Przemek, Dawid, Szymon...

Z najlepszymi życzeniami- Artur, Tomek Oliwka,Ania, Mateusz, Szymon i Michał.

Przyjaciele Dzieci

 Z piosenką jest nam wesoło...

Historia naszej działalności rozpoczęła się już w latach siedemdziesiątych. Wówczas to funkcjonowały dwa zarządy TPD; Zarząd Gminny i Zarząd Miejski. Od raku 1983 funkcjonuje Zarząd Miejsko-Gminny.

Rok 1985. Dzięki przychylności władz Spółdzielni Spożywców "Związkowiec"w Połczynie-Zdroju otrzymaliśmy miejsce w "Praktycznej Pani"na prowadzenie "Telefonu Zaufania"  i innych  działań charytatywnych  skierowanych do rodzin Miasta i Gminy Połczyn-Zdrój

 

 Spotkanie  grupy  inicjatywnej; Panie- W. Pawelczak, W. Kobus, G. Sowińska, W. Kielar, S. Hryckowian,  T. Czaplińska

Prezent od p. Marii Weber


Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zrzesza nie tylko członków ale i sympatyków. Organizacje społeczne, zakłady pracy , a przede wszystkim mieszkańców  solidaryzujących się i wspierających naszą działalność statutową.

Z okazji Dnia Dziecka już od wielu lat organizujemy imprezę integracyjną „Radość uśmiech dzieciom"

 

 

W kawiarni PPU „Borowinka" odbyła się zabawa dla dzieci specjalnej troski.


 

 W okresie wakacji prowadziliśmy dziecince wiejskie w Ostre Bardo i Bolkowie, w których uczestniczyło łącznie 70 dzieci. Miały zapewnioną opiekę, zabawę i wyżywienie. Nasza współpraca z PSS „Związkowiec" rozwijała się w ośrodku przy ul. 5 Marca, prowadziliśmy dyżury przy telefonie, a także udzielaliśmy wsparcia osobom zgłaszającym się do nas. Tam też były prowadzone kolejne zbiórki darów na rzecz dzieci specjalnej troski.

Zakończenie zbiórki darów. Dzieci otrzymały prezenty, bawiąc się już tradycyjnie w kawiarni „Borowinka"

 Działalność nasza była wspierana przez Zarząd Wojewódzki TPD w Koszalinie. Dzięki tej pomocy i sponsorom dzieci z naszej gminy otrzymały książeczki mieszkaniowe z obowiązującą wpłatą na mieszkanie jednopokojowe z kuchnią i łazienką. Z tej formy pomocy skorzystało dziesięcioro dzieci specjalnej troski.
Kolejny rok zbiórki darów dla dzieci specjalnej troski

 

Dzieci bawiły się radośnie, a otrzymane prezenty sprawiły im ogromna niespodziankę.

 Działalność nasza rozwija się i jest ukierunkowana na pomoc dla dzieci specjalnej troski, ale też dla dzieci wszystkich mieszkańców naszej gminy. To dla nich zakupiliśmy sprzęt na plac zabaw w Bolkowie przy Szkole Podstawowej oraz przy Przedszkolu nr l w Połczynie Zdroju. To przedsięwzięcie wspierał Zarząd Wojewódzki TPD z Koszalina.

Od roku 1990 siedzibą naszej organizacji jest budynek przy ulicy 22 Lipca 4, pomieszczeń na naszą działalność użyczył nam Urząd Miasta i Gminy w Połczynie Zdroju. Tu  spotykamy się aby podejmować inicjatywy i działania na rzecz dzieci specjalnej troski. Grono naszych członków i sympatyków poszerza się, wszyscy uczestniczymy w imprezach na rzecz dzieci.

 Powstaje też koło specjalistyczne, które zrzesza rodziców dzieci niepełnosprawnych ruchowo.

 Koło to funkcjonuje i aktualnie liczy 26 członków z różnych gmin naszego powiatu. Przewodnicząca koła jest Pani Elżbieta Brzyszkiewicz.

RADOŚĆ BEZ GRANIC

 

Od roku 2001 prowadzimy działalność jako Oddział Powiatowy w Połczynie-Zdroju. 

Od 2001 roku jest organizowana impreza integracyjno-kulturalna "Radość bez granic" we współpracy i finansowaniu; Burmistrza Połczyna-Zdroju Centrum Kultury oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, w której uczestniczą dzieci i ich rodzice,opiekunowie z kilku powiatów województwa zachodniopomorskiego.

 

 Przy naszym stoisku promocyjnym są: Rzecznik Praw Dziecka Paweł Jaros, Burmistrz Połczyna-Zdroju Pani Barbara Nowak,wychowawcy,rodzice i dzieci.

Na scenie dzieci ze Środowsikowego Ogniska Integracyjnego TPD

 

" Radość bez granic 2002r"Połczyn-Zdrój miejsce imprezy stadion sportowy

 

W okresie wakacji letnich i ferii zimowych organizujemy różne formy wypoczynku w miejscu zamieszkania dzieci.

 

 

 

Dzień Matki - spotkanie, życzenia, kwiaty i wiersze dla Mam.

 

 

 

Rok 2002 "Skarby Pomorza" to też TPD. Dzieci przedstawiają swoje prace i umiejętności, dostaliśmy maksymalną ilość punktów !

 Dzieci ze Środowiskowego Ogniska Integracyjnego  TPD prezentują swoje prace z makramy,

 Występy dzieci ze Środowiskowego Ogniska Integracyjnego TPD w Parku Zdrojowym w Połczynie-Zdroju.

 

 Kanapki wszystkim smakują a kto je przygotował?

Europejski Dzień Flagi -  Środowiskowe  Ognisko Integracyjne Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Połczyna-Zdroju

Radość, prezenty to był dzień.  

 

 

 

Cookie (ciasteczko)

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszych witryn czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy fragment naszej Polityki prywatności odnoszący się do tzw. plików Cookies. Dotyczy ona całej naszej witryny z sub-domenami włącznie.

  1. Kiedy wchodzisz na strony naszych witryn, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google.
  2. Z naszego serwera wysyłamy pliki ciasteczek wyjątkowo. Służą one zapamiętaniu preferowanego wyglądu stron, ustawionego przez użytkowników, np. rozmiaru czcionki, odnotowaniu faktu głosowania w prowadzonych ankietach albo wykonaniu przez użytkownika kilkuetapowych czynności (np. rejestracja w serwisie, pisanie postów na forum, modyfikacja postów na forum). Korzystamy również z ciasteczek służących dopasowaniu wyświetlanych reklam do zainteresowań odwiedzających witryny.
  3. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
  4. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
  5. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
  6. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron w naszych witrynach.

Jak wyłączyć ciasteczka

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartphone, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

  • Koło Rodziców i Opiekunów Dzieci uczęszczających do Środowiskowego Ogniska Integracyjnego w Połczynie Zdroju;

  • Koło Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych.
  • Koło sympatyków dyscypliny sportowej szachy.

Podkategorie